Vaginální mapování

Cesta směřující k propojení se sama se sebou, s vlastním tělem a svou ženskostí
CO JE VAGINÁLNÍ MAPOVÁNÍ

Vaginální mapování je pokročilejší technika sexological bodyworku, která pomáhá ženám oživit pánevní oblast, uvolnit nežádoucí svalové napětí a vnést více citlivosti do vaginální tkáně.

Pomáhá zpracovávat fyzická a emoční zranění spojená s naší intimitou.

Zabývá se problematikou jizev po porodu.

Řeší necitlivost nebo naopak bolestivost při sexuálním styku.

Pomáhá navrátit vzrušivost intimním místům.

Podporuje schopnost prožívání orgasmu.

Pomáhá otevřít více prostoru pro radost a potěšení.

 

 

ZAČÍNEJME POZVOLNA

Vaginální mapování je velmi silná a účinná technika. Pro některé ženy však může být intenzivní až příliš, proto ji zdaleka nedoporučuji vždy a všem, alespoň ne hned bez jiných zkušeností s vědomou prací s tělem. Někdy jsou naše zranění tak hluboká, že k nim potřebujeme přistupovat pozvolna a ne jít rovnou do ohniska. Někdy naše tělo není připraveno pro intimnější práci, a to přestože ho tam naše mysl tlačí. Někdy jsme od těla tak odpojení, že dotek samotný v lepším případě nepomůže, v horším třeba i ublíží.

Vřele proto doporučuji všem ženám začínat pozvolna. Jako velmi přínosné a efektivní vnímám semináře Tajemství pánevního dna. Jsou nabité informacemi a prožitky, které by podle mého názoru měly být základní výbavou každé ženy, která je byť jen trošku otevřená celostnímu přístupu. Každá žena zde zaměřuje pozornost sama do sebe, bez doteku někoho cizího. O intimních tématech si povídáme, ale není nutné se do hovoru zapojovat. To, co si ze semináře odnesete, můžete praktikovat a rozvíjet hned, přirozeně a při jakékoliv příležitosti v běžném životě.

Pokud jste “dotekové”, a nebo naopak, pokud vás láká vaginální mapování a přitom nesnesete dotek jinde na těle, tím spíš doporučuju začít s dotekem mimo intimní oblasti. Krásnou možností je dopřát si kvalitní tantrickou masáž. Často nás to k mapování vede, protože bychom na sobě přece měly “zapracovat” a “poléčit se”, a ne si “jen užívat”. A přesně to je mýtus, který ráda vyvracím. Mnohdy v bezcílné masáži, zaměřené jen na přítomný okamžik, bytí a plynutí, najdeme odpovědi na přesně ty otázky, které hledáme.

 

JAK MAPOVÁNÍ PROBÍHÁ

Tak jako ve všem, u intimní práce obzvláště platí, že každé setkání je individuální.

 Začínáme úvodním rozhovorem, ve kterém probereme, co Vás ke mě přivádí a jakému tématu se chcete věnovat.

Následně Vás podporuju v zaměření Vaší pozornosti do Vašeho vlastního těla za pomoci technik, které Vám v danou chvíli nejlépe sednou. Nejčastěji je to formou meditace, pohybu, tance, jemného protahování nebo cvičení s pánevním dnem.

Teprve pak přijdou na řadu doteky, masáž a mapování citlivosti celého těla.

K doteku na intimních místech se dostaneme POUZE tehdy, až bude Vaše tělo připravené na intimní práci, což NEMUSÍ BÝT vždy NA PRVNÍM SEZENÍ.

 

Vlastní vaginální mapování

Vlastní vaginální mapování spočívá v tom, že jemným akupresurním nebo masážním dotekem procházíme postupně předem domluvená místa vaginální tkáně. Vy postupně do každého místa zaměřujete svou plnou pozornost, vnímáte, co cítíte, jestli něco cítíte a jaké pocity to vyvolává ve Vašem těle.

Místo, intenzitu doteku i dobu setrvání na daném místě si vždy řídíte sama.

Každé místo prodýcháváte a za pomoci svého dechu, pohybu i hlasu plně prociťujete, co má být procítěno, a svobodně v bezpečném prostředí vyjadřujete, co chce být vyjádřeno.

• Napjatá místa se uvolňují. Bolestivost některých míst odchází. Necitlivá místa se začínají probouzet k životu. Postupně také dochází k prokrvení, okysličení a celkovému oživení celé pánevní oblasti. Odplavuje se, co už neslouží, čistí se, co chce žít svobodněji.

V neposlední řadě se každá žena dostává stále více do kontaktu se svým ženským středem a mohou přicházet nová uvědomění. 

 

Co mohu při mapování zažít?

Některé ženy vnímají mapovaná místa hlavně na rovině fyzické. Tlak, tupá bolest, pichlavá bolest, přes “nic necítím”, až po “jé, to příjemné” nebo “wow, tam je už vzrušení”.

Často spouští mapování řadu emocí, které nechtějí nic jiného než být viděny, procítěny a prožity, abychom se mohly posunout dál. Přicházejí a odcházejí, aby se mohly objevit další. A my je vnímáme, dovolujeme si je a tím se osvobozujeme. Někdy se smějeme, jindy brečíme nebo se vztekáme. V přítomném okamžiku, bez žádných velkých katarzí. Pořešíme vždy jen to, co nám v danou chvíli stačí a na co stačíme. A poté často přichází úleva.

Někdy příjdou emoce jen tak, někdy se vynoří z paměti těla také příběh, vzpomínka. Někdy nám dojdou určité souvislosti. Někdy přijdou vize, někdo vnímá barvy, je tolik variant, kolik je žen.

A Vy to pozorujete, přijímáte a jste s tím. Jste se sebou. Tady a teď.

 

Jak se můžu cítit po mapování?

Bezprostředně po sezení obvykle přichází velká úleva, ale také únava, protože jsme odvedly velký kus práce. Ženy často popisují, že se cítí být víc v sobě, ve svém středu a napojené na své ženství. Že jejich vagína žije:-)

Je dobré počítat s tím, že čistítí proces obvykle pokračuje ještě několik dní po mapování. Mohou se objevit výkyvy nálad, může přijít dříve menstruace, můžete cítit i méně příjemné “odchylky od normálu”, které však dříve či později nahradí pozitivní změny ve vašem intimním životě.

 

Kolik sezení je potřeba?

Obecně se doporučuje série minimálně 3 sezení oddělených od sebe několika dny, maximálně týdny, aby tělo mělo čas nové vjemy zaintegrovat a aby byl celý proces efektivnější.

Viditelné změny jsou obvykle vidět už po prvním sezení a některým ženám už samotná první zkušenost stačí.

Některé ženy naopak potřebují času více a výjimkou nejsou ani série 10 sezení.

Pokud má žena citliviého a vnímavého partnera, je možné se techniku vaginálního mapování naučit.

 

 

CENA

800,- / hodinu

Délka prvního sezení bývá obvykle 2,5–3 hodiny, proto počítejte s cenou 2.400,- 

Následná sezení bývají kratší, v délce 2–2,5 hodiny, proto počítejte s cenou 2.000,- 

Reference

(…) “Pořád se něco děje 😉 Musím říct, že hlavní věc která se stala je, že jsme úplně odstranili to bolestivé místo, které mi vždycky způsobilo bolest z prochladnutí. To je úplně skvělý. Můžu chodit bosá bez omezení a i při sezení na chladném místě se to neobjevuje. Za to jsem velmi vděčná.
Taky se cítím víc uvolněná s partnerem a vnímavější.” (…)

Zuzka

*****

“Jani,
cítím opravdu velkou změnu v mém životě, je to neskutečné, jsem rázem spojená sama se sebou, se svou ženou, s matkou Zemí, děkuji.”

Dagmar

*****