O mně

Moje cesta

Jmenuji se Jana Dvořáková a jsem vystudovaná bioložka. Příroda je pro mě místem, které miluji, kam si chodím dobít baterky, vyčistit hlavu a načerpat inspiraci. Miluji život, požitkářství všemi smysly, ladící hudbu a tanec do ní. Snažím se do svého života vnést co nejvíce jednoduchosti, žití v souladu s přírodou a svou přirozeností. Snažím se naplno rozvíjet umění žít. A snažím se zůstat v klidu, když se to někdy nedaří:-)

V roce 2014 jsem se setkala s filozofií tantry a taoismu a začala se na svůj život a jeho smysl dívat úplně jinýma očima. Vědomě. Jako bych teprve teď začala skutečně poznávat, kdo jsem. To zásadním způsobem ovlivnilo celé moje osobní i profesní směrování.

Začala jsem si uvědomovat, jak moc mě v mém životě ovládají naučené programy mysli. Jak souvisí mé dosavadní životní nastavení s historií naší rodiny. Jak moc mě ovlivnila a stále ovlivňuje nemoc a smrt mých rodičů. Proč se to stalo, jak se tomu dalo předejít nebo řešit lépe. Učím se podporovat svoji “ženskou” energii a vyrovnávat ji s tou “mužskou”, ve které jsem fungovala podstatnou část svého života. Balancovat vytrénované analytické myšlení s přirozenou citlivostí k věcem “mezi nebem a zemí”. Snažím se věci méně řešit a více pouštět.

Vydala jsem se na cestu zpět k sobě samé, k mé osobní svobodě, vnitřnímu klidu, životu v lásce a radosti. Být ve svém těle, důvěřovat svým pocitům a nechat se jimi vést. Tančit životem, užívat přítomného okamžiku a nechat vše plynout. S vědomím toho, že vše je v pořádku tak, jak je.

 

Moje přesvědčení

Věřím, že velké změny začínají uvnitř. Chceme-li změnit něco ve svém životě, v partnerském vztahu, ve společnosti anebo máme rovnou sto chutí “zachránit” celý svět, musíme začít u sebe.

Věřím, že ze všeho nejdřív potřebujeme skutečně poznat, kdo jsme, objevit naši pravou podstatu ve hře emocí a ega. Cítit a ctít hranice svoje i ostatních. Vnést více vědomí do našich životů.

Věřím, že nejlépe toho dosáhneme vnímáním, pochopením a respektováním signálů svého vlastního těla, ve kterém prožíváme náš současný život tady na Zemi.

 Věřím, že pokud skutečně poznáme, přijímáme a milujeme sami sebe takové, jací jsme, pak dokážeme skutečně poznat, přijímat a milovat také svého partnera, své blízké, vše živé, co nás obklopuje, prostor, ve kterém žijeme.

Věřím, že návratem ke své přirozenosti, otevřenému srdci a rovnováze duše, těla a mysli, můžeme čelit zhoubným nerovnováhám projevujícím se jak na našem zdraví, tak na zdraví lidské společnosti.

Věřím, že svou vnitřní změnou můžeme inspirovat ke změně ostatní a přispívat tak k harmonii celku. Dopomoci tomu, aby následky lidského nevědomí a odpojenosti od přírody přestaly být devastující pro celou naši planetu.

 

Citlivost je lékem, který svět potřebuje.

Judith Orloff

Moje zkušenosti

Na mé cestě mě provází mnoho učitelů. Ať už prostřednictvím knih (Eckhart Tolle, Osho, Mantak Chia, Peter A. Levine, David Deida, Diana Richardson, Anita Moorjani a mnoho dalších), osobního setkávání v rámci seminářů, výcviků a individuálních sezení (Rudolf Orság, Vít Růža, Silvie Šabacká a další viz níže) nebo v běžném životě rodina, partner, přátelé, kolegové a všechna ta zrcadla, lidé a situace, které se nám v životě objevují. Za sedmileté období mé masážní praxe v ČR i zahraničí mi prošly pod rukama stovky klientů, jedinečných duší a těl, kterým jsem vděčná za jejich důvěru, zkušenosti a jedinečné lidské příběhy, které mi dovolili číst. Aktuálně se s věnuji studiu tradiční čínské medicíny, rozvíjím se v kraniosakrální terapii a nadšeně experimentuju s bylinkařením, Bachovými květovými esencemi, aromaterapií a dalšími dary přírody, které nám pomáhají harmonizovat tělo i ducha. Dělá mi radost kombinovat a propojovat různé “obory” a přístupy, baví mě, když do sebe věci “zapadají”. Vzdělávám se v podstatě pořád a stále více cítím, že největší školou je mi život sám.

 

2019–dosud – Základy tradiční čínské medicíny – Diagnostik TČMAkademie tradiční čínské medicíny, MUDr. Alexandra Vosátkov, MUDr. Jana Nezvalová

2020/2021 – Kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamikyRadek Neškrabal

2019 – Reflexní terapieJúlius a Beata Patakyovi

2019 – Seminář Bachovy květové terapie BIEP – Katarina Michel

2019 – Kurz Access bars®Zuzana Gaia Štěpánková

2017 – Léčení bederních svalůMichaela Kusanová

2016/2017 – Akreditovaný lektorský kurz Školy pánevního dnaRenata Sahani

2016 – Certifikovaný lektorský kurz Školy pánevního dnaRenata Sahani

2016 – Základní kurzy Tajemství pánevního dna I. a II.Renata Sahani

2016 – Základní seminář Modré Alfy Objevování skrytých schopností Petr Velechovský

2016 – Škola celostní smyslné masáže – asistenceDenisa Říha Palečková a Richard Vojík

2015/2016 – Sexological Bodywork Joseph Kramer, Denisa Říha Palečková a Richard Vojík

2015 – Univerzální zkušenost Alan Lowen

2015 – Škola celostní smyslné masážeDenisa Říha Palečková a Richard Vojík

2015 – Tradiční thajská masáž – Thajsko

2014 – Krása senzuálního dotekuStella Krenčejová a Dominik Frangenheim

2014 – Jak být lepší milenkouStella Krenčejová

2013  – Ph.D. v oboru Ekologie – MU Brno

2009 – Mgr. v oboru Systematická biologie a ekologie – MU Brno

2008 – Rekvalifikační kurz pro sportovní a regenerační masáže Roman Šimáček

 

Dělá mi radost předávat dál, s čím se setkávám a co mi pomáhá. Baví mě podporovat lidi v objevování nepoznaného potenciálu jejich vlastního těla. Sledovat jejich úžas nad tím, jaké obzory se nám otevírají, pokud jsme v kontaktu sami se sebou.

Můžu vám předat nástroje, které mně samotné pomáhají na mé cestě k vnitřní harmonii a které máme všichni neustále k dispozici. Nabídnout mohu též svoji intuici, empatii a zkušenosti. Vždy je to však Vaše cesta, po které kráčíte Vy sami, vlastním tempem a dle svých možností.

Jste to Vy a Vaše tělo, které ví.