O mně

Moje cesta

Jmenuju se Jana Dvořáková a jsem vystudovaná bioložka. Příroda je pro mě místem, které miluju, kam si chodím dobít baterky, vyčistit hlavu a načerpat inspiraci. Miluju život, požitkářství všemi smysly, ladící hudbu a tanec do ní. Snažím se do svého života vnést co nejvíce jednoduchosti, žití v souladu s přírodou a svou přirozeností. Snažím se naplno rozvíjet umění žít. A snažím se zůstat v klidu, když se to někdy nedaří:-)

V roce 2014 jsem se setkala s filozofií tantry a taoismu a začala se na svůj život a jeho smysl dívat úplně jinýma očima. Vědomě. Jako bych teprve teď začala skutečně poznávat, kdo jsem. To zásadním způsobem ovlivnilo celé moje osobní i profesní směrování.

Začala jsem si uvědomovat, jak moc mě v mém životě ovládají naučené programy mysli. Jak souvisí mé dosavadní životní nastavení s historií naší rodiny. Jak moc mě ovlivnila a stále ovlivňuje nemoc a smrt mých rodičů. Proč se to stalo, jak se tomu dalo předejít nebo řešit lépe. Učím se podporovat svoji ženskou energii a vyrovnávat ji s tou mužskou, ve které jsem fungovala podstatnou část svého života. Balancovat vytrénované analytické myšlení s přirozenou citlivostí k věcem “mezi nebem a zemí”. Snažím se věci méně řešit a více pouštět.

Vydala jsem se na cestu zpět k sobě samé, k mé osobní svobodě, vnitřnímu klidu, životu v lásce a radosti. Být ve svém těle, důvěřovat svým pocitům a nechat se jimi vést. Tančit životem, užívat přítomného okamžiku a nechat vše plynout. S vědomím toho, že vše je v pořádku tak, jak je.

 

Moje přesvědčení

Věřím, že velké změny začínají uvnitř. Chceme-li změnit něco ve svém životě, v partnerském vztahu, ve společnosti anebo máme rovnou sto chutí “zachránit” celý svět, musíme začít u sebe.

Věřím, že ze všeho nejdřív potřebujeme skutečně poznat, kdo jsme, objevit naši pravou podstatu ve hře emocí a ega. Cítit a ctít hranice svoje i ostatních. Vnést více vědomí do našich životů.

Věřím, že nejlépe toho dosáhneme vnímáním, pochopením a respektováním signálů svého vlastního těla, ve kterém prožíváme náš současný život tady na Zemi.

 Věřím, že pokud skutečně poznáme, přijímáme a milujeme sami sebe takové, jací jsme, pak dokážeme skutečně poznat, přijímat a milovat také svého partnera, své blízké, vše živé, co nás obklopuje, prostor, ve kterém žijeme.

Věřím, že svou vnitřní změnou můžeme inspirovat ke změně ostatní a přispívat tak k harmonii celku.

Moje zkušenosti

Na mé cestě mě provází mnoho učitelů. Ať už prostřednictvím knih (Eckhart Tolle, Osho, David Deida, Diana Richardson, Anita Moorjani a mnoho dalších), osobního setkávání v rámci seminářů, výcviků a individuálních sezení (Alexandra Vosátková, Rudolf Orság, Vít Růža, Silvie Šabacká a další viz níže) nebo v běžném životě rodina, partner, přátelé, kolegové a všechna ta zrcadla, lidé a situace, které se nám v životě objevují. Za pětileté období mé masážní praxe v ČR i zahraničí mi prošly pod rukama stovky klientů, jedinečných duší a těl, kterým jsem vděčná za jejich důvěru, zkušenosti a jedinečné lidské příběhy, které mi dovolili číst. Aktuálně se s věnuju studiu tradiční čínské medicíny, jsem ve výcviku kraniosakrální terapie a nadšeně experimentuju s bylinkařením, Bachovými květovými esencemi, aromaterapií a dalšími dary přírody, které nám pomáhají harmonizovat tělo i ducha. Dělá mi radost kombinovat a propojovat různé “obory” a přístupy, baví mě, když do sebe věci “zapadají”. Vzdělávám se v podstatě pořád a stále více cítím, že největší školou je mi život sám.

 

2020–dosud – Kraniosakrální osteopatie s prvky biodynamikyRadek Neškrabal

2019–dosud – Základy tradiční čínské medicíny – Diagnostik TČMAkademie tradiční čínské medicíny

2019 – Reflexní terapieJúlius a Beata Patakyovi

2019 – Seminář Bachovy květové terapie BIEP – Katarina Michel

2019 – Kurz Access bars®Zuzana Gaia Štěpánková

2017 – Léčení bederních svalůMichaela Kusanová

2016/2017 – Akreditovaný lektorský kurz Školy pánevního dnaRenata Sahani

2016 – Certifikovaný lektorský kurz Školy pánevního dnaRenata Sahani

2016 – Základní kurzy Tajemství pánevního dna I. a II.Renata Sahani

2016 – Základní seminář Modré Alfy Objevování skrytých schopností Petr Velechovský

2016 – Škola celostní smyslné masáže – asistenceDenisa Říha Palečková a Richard Vojík

2015/2016 – Sexological Bodywork Joseph Kramer, Denisa Říha Palečková a Richard Vojík

2015 – Univerzální zkušenost Alan Lowen

2015 – Škola celostní smyslné masážeDenisa Říha Palečková a Richard Vojík

2015 – Tradiční thajská masáž – Thajsko

2014 – Krása senzuálního dotekuStella Krenčejová a Dominik Frangenheim

2014 – Jak být lepší milenkouStella Krenčejová

2013  – Ph.D. v oboru Ekologie – MU Brno

2009 – Mgr. v oboru Systematická biologie a ekologie – MU Brno

2008 – Rekvalifikační kurz pro sportovní a regenerační masáže Roman Šimáček

 

Dělá mi radost předávat dál, s čím se setkávám a co mi pomáhá. Baví mě podporovat lidi v objevování nepoznaného potenciálu jejich vlastního těla. Sledovat jejich úžas nad tím, jaké obzory se nám otevírají, pokud jsme v kontaktu sami se sebou.

Můžu vám předat nástroje, které mně samotné pomáhají na mé cestě k vnitřní harmonii a které máme všichni neustále k dispozici. Nabídnout mohu též svoji intuici, empatii a zkušenosti. Vždy je to však Vaše cesta, po které kráčíte Vy sami, vlastním tempem a dle svých možností.

Jste to Vy a Vaše tělo, které ví.