Ladění pánevního dna

Prožitkové semináře a individuální lekce nabité informacemi, které ocení každá žena
PROČ PÁNEVNÍ DNO

Skrze pánev přicházíme na svět a po celý náš život je naším těžištěm. Od správného postavení pánve se odvíjí naše schopnosti zdravého postoje a sebevědomého vyzařování. Kondice a funkčnost svalů pánevního dna má přímý vliv na naši celkovou stabilitu, vitalitu, hojnost i plodnost, ať už na úrovni projektů nebo nových životů.

Práce s pánevní oblastí je příležitostí cokoliv z toho posílit a dále:

Vnést více ženskosti, životní energie a radosti do života.

 Zvýšit kvalitu svého intimního a sexuálního života.

 Podpořit svoji schopnost otěhotnět, přirozeně porodit a vrátit se po porodu zase do “normálu”.

Vypořádat se s opakovanými gynekologickými obtížemi, problémy s poklesem nebo prolapsem dělohy, močovou inkontinencí, bolestivou menstruací, PMS, divokým obdobím klimakteria aj.

Mimochodem, víte, že pánevní dno nejsou jenom svěrače? Proč cvičení “přerušováním čůrání” nebo “vtahováním špagetky” nefunguje a může dokonce ublížit?

 

A v pánvi to teprve začíná…

 Jak si stojíte ve svém životě? Chodíte skutečně nohama na zemi nebo si “ulítáváte”? Víte, že vbočený palec nebo spadená nožní klenba mohou být příčinou poklesu pánevního dna?

Umíte si říct, co chcete? Říct NE, když něco nechcete? Trápí vás časté angíny či potíže se štítnou žlázou?

Jakou roli v našem těle hraje hluboký stabilizační systém a jak ho podpořit? Jak nás mohou ovlivňovat jizvy v oblasti pánve a břicha?

Je vám blízký celostní přístup, ráda poznáváte souvislosti a tušíte, že jen o cvičení to není?

Je mi ctí provést Vás metodou 3×3 Školy pánevního dna Renaty Sahani, která se věnuje pánevnímu dnu v širokých souvislostech: kombinací přístupů fyzioterapie, psychosomatiky a práce s energií. Zohledňuje přitom ženu jako celek a propojenost pánve s dalšími centry našeho těla, patrem krku, břicha a chodidel. Metoda je úspěšně předávána ženám každého věku již více než 17 let.

Tajemství pánevního dna I.

Základní jednodenní nebo docházkový kurz v délce 8 hodin

Začínáme...

Základní kurz, kde se naučíme svoje pánevní dno vnímat a fyzicky aktivovat. Posvítíme si na emoce zde uložené a ukážeme si, jak jejich přirozeným zpracováním uvolnit prostor volnému plynutí energie.

 

BLANSKO cyklus 4 podvečerů v pondělí 9.10., 23.10., 6.11., 20.11. 18:00–20:00h Centrum Harmonie Blansko, Sladkovského 2a

BRNO cyklus 4 podvečerů ve středu 11.10., 25.10., 8.11., 22.11. 18:00–20:00h Centrum Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Brno-Jundrov

CENA

Brno / 2500,-

Blansko / 1900,-

Pokud jste u mě tento seminář už absolvovala a chcete si ho zopakovat, platíte 50% ceny.

Pokud se přihlásíte dohromady s kamarádkou/maminkou/dcerou/sestrou.., máte každá slevu 200,-.

Pro rezervaci místa Vás poprosím o přihlášení a platbu na účet 2400602958/2010. V případě, že se nebudete moci zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradnici. Při zrušení rezervace více než týden před začátkem kurzu je storno poplatek 50%, méně než týden před začátkem kurzu 100%.

Co se na semináři naučíte a dozvíte?

Projdeme si anatomii pánve a naučíme se vnímat a aktivovat jednotlivé vrstvy svalů pánevního dna..

Probereme, jakou paseku může napáchat příliš stažené nebo naopak příliš povolené pánevní dno, jak s tím souvisí psychosomatika a naše celkové životní nastavení.

Naučíme se, jak svaly pánevního dna správně posilovat i uvolňovat, a to v každodenním životě, bez nutnosti vyhradit si čas pro cvičení.

Ukážeme si, jak zpracovávat emoce, kterých se aktivací pánevního dna zákonitě dotýkáme.

Vyzkoušíme si, jak aktivací svalů pánevního dna čerpat naši životní energii a rozproudit ji do celého těla.

 

V neposlední řadě si dovolíme věnovat čas každá sama sobě, svému vlastnímu tělu, svým vlastním prožitkům, a podpoříme trošku tu ženskou esenci v nás.

 

Chci se přihlásit

Seminář není primárně určen těhotným ženám. Přihlášením se na seminář souhlasíte s podmínkami účasti.

Tajemství pánevního dna II.

Navazující jednodenní nebo docházkový kurz v délce 8 hodin

...navazujeme...

Nadchly vás objevy z Tajemství pánevního dna I.? Chcete vědět a zažít víc? V navazujícím kurzu prozkoumáme detailněji propojenost pánve s dalšími centry našeho těla: patrem krku, břicha a chodidel.

 

BLANSKO cyklus 4 podvečerů pondělí 18:00–20:00h OD LEDNA 2024 Centrum Harmonie Blansko, Sladkovského 2a 

BRNO cyklus 4 podvečerů středy 18:00–20:00h OD LEDNA 2024 Centrum Cesta integrity, Nálepkova 197/14, Brno-Jundrov

CENA

Brno / 2500,-

Blansko / 1900,-

Pokud jste u mě tento seminář už absolvovala a chcete si ho zopakovat, platíte 50% ceny.

Pokud se přihlásíte dohromady s kamarádkou/maminkou/dcerou/sestrou.., máte každá slevu 200,-.

Pro rezervaci místa Vás poprosím o přihlášení a platbu na účet 2400602958/2010. V případě, že se nebudete moci zúčastnit, je možné za sebe poslat náhradnici. Při zrušení rezervace více než týden před začátkem kurzu je storno poplatek 50%, méně než týden před začátkem kurzu 100%.

Co se na semináři naučíte a dozvíte?

Zopakujeme si základní cviky s pánevním dnem z minulého semináře a navážeme pokročilejšími variantami.

• Zapojíme pánevní dno v rámci hlubokého stabilizačního systému.

Ukážeme si jednoduché techniky na stabilizaci krční páteře. Vyzkoušíme si bioenergetická cvičení na uvolnění emocí z oblasti krku. Potrénujeme využití tzv. “lebečního čerpadla”.

• Zjistíme, jaká je vnímavost našich chodidel a jak souvisí funkčnost svalů nožní klenby s živostí pánevního dna.

• Vyzkoušíme si, jak se skrze vědomou práci s tělem uzemňovat a ovlivňovat svůj životní postoj a stabilitu.

 

Bude prostor pro sdílení a otázky, které se vynořily po minulém semináři. No a zase to bude hlavně o času sama pro sebe a objevování svých vlastních možností.

 

Chci se přihlásit

Seminář není primárně určen těhotným ženám. Přihlášením se na seminář souhlasíte s podmínkami účasti.

Individuální varianty

Když chcete víc soukromí

Individuální lekce

Týkají se mě témata pánevního dna, ale nechci je probírat ve skupině.

• Nemůžu se na celý den utrhnout od malého miminka a přitom bych cvičení potřebovala jako sůl.

Dávám přednost individuálnímu přístupu.

Délka potřebná pro zvládnutí obsahu jednoho z jednodenních kurzů je 6 hodin. Ty můžeme rozdělit do 2–4 setkání dle domluvy a společně je nabízím v cenově zvýhodněném balíčku.

Je také možné se domluvit na lekcích bez předem plánovaného harmonogramu, věnovat se Vašim tématům zcela individuálně a kombinovat různé metody. Délka jednotlivých setkání je 1,5–3 hodiny dle domluvy.

 

Soukromé skupinové lekce

Jsme dvojice nebo skupina kamarádek a chceme se tématům pánevního dna věnovat společně.

Plánujeme uspořádat speciální dámskou jízdu a uvítaly bychom jednodenní seminář jen pro nás.

Scházíme se v rámci ženských  kruhů nebo jiných cvičení a chtěly bychom doplnit svůj záběr o práci s pánevním dnem.

Dejte vědět a ušijeme Vám individuální nebo skupinové lekce na míru.

Chci individuální lekce

Pánevní dno a muži

I muži mají své dno

Čas nových úhlů pohledu

Potenciál práce se svaly pánevního dna využijí jak muži zdraví a “fungující”, tak muži, kteří mají problémy s erekcí, předčasnou ejakulací, pomalým spermiogramem, muži po operacích prostaty nebo tlustého střeva.

Práce s pánevním dnem je vhodná pro muže, kteří chtějí zvýšit výkon, výdrž a potenci v sexu i životě jako takovém, stejně jako pro muže, kteří potřebují ze své výkonnosti spíše ubrat

Učí lépe vnímat a koordinovat vlastní vzrušení, umět posílat ten roztopený kotel energie v pánvi do celého těla, podpořit schopnost dosahování celotělového orgasmu.

Pánví to začíná, ale pozornost přirozeně věnujeme celému tělu a Vašemu životu jako takovému. Každé setkání je individuální, uzpůsobené Vašim záměrům a osobnímu nastavení.

 

Uvolněný zadek, uvolněný život

Abychom mohli funkčnost svého pánevního dna podpořit, musíme vědět, že ho máme, a kde ho máme. Umět ho posílit, když potřebuje podporu, nebo naopak uvolnit, pokud je příliš stažené.

Právě uvolnění pánevní oblasti je pro muže tématem číslo jedna. Nevyrovnaný životní styl, přetížení, přílišné zaměření se na výkon, stres nebo strach jsou psychická a emoční témata, která se projektují do pánevní oblasti také na rovině fyzické. Ne nadarmo se říká, že když se něčeho bojíme, máme stažený zadek, když je něčeho moc, můžeme se z toho víte co. Pokud však tyto stavy přetrvávají, zaděláváme si na problémy, které se odrážejí jak v našem intimním životě, tak na celkovém rozpoložení. Ať už jde o sexuální disfunkce, potíže s prostatou, hormonální nerovnováhou nebo hemeroidy.

Krásné je, že to funguje i naopak. Uvolnění a oživení pánevní oblasti se velmi rychle začíná projevovat i v jiných rovinách našeho života, v naší psychice a na celkovém stavu.

Individuální setkání

Délka setkání 1,5–3 hodiny dle domluvy

Chci se objednat

Reference

“Ahoj Jani,
ještě jednou bych Ti chtěla poděkovat za ten workshop. Ani jsem si neuvědomila, že jsem Ti pak už neřekla, že mě přestal bolet kříž 🙂
Pořád se ještě cítím docela v sobě, hodně vnímám to, jak chodím a svoje tělo. Ale nejlepší ze všeho je asi fakt, že jsi mi přesypala názory na sebevědomí. Je asi vidět, že ho zatím moc nemám :-), a navíc jsem si vždycky myslela, že se dá vybudovat jen obtížně, a tak nějak přes “mužskou energii” (úplně nevím, jak to vyjádřit); akcí. Díky Tobě jsem pochopila, že je to blbost, a že to svoje mám s sebou celou dobu. A to je pro mě velká věc. <3

Ještě jednou díky moc a budu se těšit na pokračování.”

Katka

*****

(…) “Mám chuť na sex, houpu pánví na ulicích, nohy mám pevně na zemi a hlavu mám v oblacích. Moje diastáza nejde vidět a moje pleť je znatelně uzdravující se. Moje bedra jsou dlouhá. Jakoby zlehka, nejen proto, že vím, jaké svaly držet, aby byla dlouhá, najednou ty svaly to chtějí držet.

To vědomí středu v pánvi, ten respekt k emocích, vjemům a přáním mé pánve je stále se mnou a prohlubuje se. Vím, že vše  je pomíjivé, ale moje dny jsou teď protkány radostí a některé Tvé věty mi zní v uších. Jako třeba, že mohu být pozorovatelem svých emocí. Pozorovala jsem svůj hněv u předehry (to mívám často a často náš sex skončí právě proto) a hněv se proměnil ve vášeň.

Děkuji – jsi moc příjemná a otevřená a respektující bytost.” (…)

Tereza

*****

 

(…) “Takže já jsem nadšená…nehledě na to, že mám daleko víc energie a jsem k sobě ohleduplnější. Jen chce to určitě z mé strany pravidelnou praxi s navnímáváním a používáním svalů PD a těch technik, co jsme si zkusili…jinak to umře a přijde vniveč…ale tím, že jsem poznala, jaký to má efekt už jen za tak krátkou dobu, tak mi to za to bude stát, i kdybych to oživila jen jednou denně 😉

Jen mě mrzí, že člověk toho neví víc a neobjevil to už dávno..říkám si, kde bych už mohla být v tom životě…
Tak…třeba se to všechno mnohonásobně urychlí a budu si moct užívat benefitů svého těla pořádně… (…)

Zuzka